Пет лица биле уапсени поради нелегало поседување на марихуана

4 копии

Вчера околу 16.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, З.М.(59) и Г.М.(34), двајцата од с.Љубодраг, кумановско, физички ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Утринава во 01.30 часот на ул.„Австралиска“, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода С.П.(32) и И.Б.(28), и двајцата од Скопје, затоа што при ...
| | веќе видена | слични

Двајца жители на кумановско село физички го нападнале вработениот во скопското јавно претријатие Грдски паркинзи во петокот попладнето, незадоволни од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Двајца жители на кумановско Љубодраг истепале вработен во Градски паркинг Скопје зошто биле незадоволни дека морале да платат казна за непрописно паркирање. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 362 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 171 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет лица биле уапсени поради нелегало поседување на марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: