Гостиварец пријавил измама откако дал пари за вработување на неговата девојка

Гостиварц пријавил во полиција дека бил измамен од женско лице на кое ѝ дал пари за да помогне при вработување во државна институција. Според СВР Тетово, Ј.М. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Полициската станица Штип, вчера во 14.30 часот Д.З.(63) од Штип пријавил дека од домот, со патничко возило „голф“, се оддалечил неговиот син С.З.(23). Се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 362 | | | веќе видена

Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и конструкции, изјави пратеникот на СДСМ, Хари ...
сите 130 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварец пријавил измама откако дал пари за вработување на неговата девојка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: