Утрово најстудено е во Берово

Охрид, 1. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно северозападен ветер. Максималната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пониски температури, дожд и снег, најавува Управата за хидрометеоролошки работи од вторник следната недела.Од УХМР денеска соопштија дека стабилното време со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Просечната температура во руската престолнина во јануари годинава е највисока досега регистрирана во последните 141 години откако се мерат вакви податоци – од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 241 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 200 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрово најстудено е во Берово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: