КАКВА СУДБИНА ЌЕ ИМА ДЕНАРОТ: За 20 години ќе има само пет валути

6 копии

Европските пазари на капитал денес на отварањето генерално беа во пораст, на денот кога Велика Британија ја напушта Европската унија. Индексот DAX зајакна 0,22 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турбуленции на финансиските берзи, несредените монетарни политики во светот, како и појавата на нови средства и начини на плаќање, ќе доведат до крупни и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Очигледно сите апели и препораки за носење заштитни маски се залудни, зашто бројот на напишани казни за шетање без заштита расте од ден на ден, и тоа еднакво ...
сите 466 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 306 | | | веќе видена

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие.Починатите 12 ...
сите 247 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАКВА СУДБИНА ЌЕ ИМА ДЕНАРОТ: За 20 години ќе има само пет валути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: