Во светот би можеле да останат само 5 или 6 валути

3 копии
6 копии

Европските пазари на капитал денес на отварањето генерално беа во пораст, на денот кога Велика Британија ја напушта Европската унија. Индексот DAX зајакна 0,22 ...
| | веќе видена | слични

Турбуленции на финансиските берзи, несредените монетарни политики во светот, како и појавата на нови средства и начини на плаќање, ќе доведат до крупни и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 95 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во светот би можеле да останат само 5 или 6 валути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: