ФИТУР- Шпанија отвори нови можности за македонскиот туризам

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот оваа година за прв пат учествува на саемот за туризам во Мадрид, Шпанија, кој се оддржува по јубилеен 40ти пат. ...
| | веќе видена | слични

Охрид/Истанбул, 30. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) од денес ја презентира туристичката понуда на Република ...
| | веќе видена | слични

Во Србија стапи во сила Правилникот за гаранција при патување, со кој им се забранува на туристичките агенции да рекламираат аранжмани по поволни цена, а потоа ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани со години за зимување одбираат дестинации во соседството, а помал е бројот на оние кои одат на скијање во земјава. Од туристичките агенции ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот ги промовираше туристичките потенцијали пред маркетинг агенти, блогери, инфлуенсери од Шпанија, Португалија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 152 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 219 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 262 | | | веќе видена

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 216 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТУР- Шпанија отвори нови можности за македонскиот туризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: