МНР со препораки за граѓаните кои планираат да патуваат во Кина


9 копии

Бројот на починати од коронавирусот се зголеми на 259, а речиси 12.000 лица се заразени низ светот. Новиот вирус ги опустоши градовите во Кина, каде низ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг изјавил дека новиот тип на корона вирус, кој многу брзо се шири во Вухан е “демон“ кој мора да биде победен, но водечките ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави синоќа прогласија вонредна состојба поради новиот коронавирус, кој се прошири од Кина во 23 земји. Објавувајќи ја одлуката, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вовел привремена забрана за влез на странски државјани во земјата кои неодамна ја посетиле Кина, додека Американците кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 198 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 95 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Можеби сте, а можеби и не сте свесни како влијаат врз нас социјалните мрежи. Еве како да бидете присутни на нив и да се чувствувате добро. На повеќето од вас ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МНР со препораки за граѓаните кои планираат да патуваат во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: