Гусарот со две обвиненија


2 копии

Обвинение за напад заработи шеесет и четиригодишен маж, кој со тупаници и стап нападнал девојче, потстанарка кај него, оти скршила огледало. Обвинител побарал ...
| | веќе видена | слични

Скопското обвинителство поднесе обвинение против скопјанецот кој со тупаници, дрво и со парче скршено огледало истепа и и исече 14-годишно девојче. – На 23 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Насилство од член 386 став 3 ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот јавен обвинител бара да му се продолќи притворот на 64-годишниот скопјанец кој на 23 миантиот месец истепа 14-годишно девојче. Од ОЈО велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Поднесено е обвинение за убиството во селото Мојанце. „Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена истражна постапка, поднесе Обвинителен акт против ...
| | веќе видена | слични

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против негувателката која на 21 ноември минатата година малтеретираше двегодишно дете во игротека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ на телевизијата Клан Македонија истакна дека по цена на ...
сите 638 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 237 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Ме радува што од СДСМ се вразумуваат и ги прифатија нашите барања дека со глава во ѕид, со уцени, со поставување на ултиматуми не се постигнува ништо и ...
сите 239 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гусарот со две обвиненија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: