Моја Општина: Водици и годинава масовно се чествуваше во Радовиш

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
| | веќе видена | слични

Во близина на сите основни („Ванчо Прке“, „Димитар Влахов“, „Тошо Арсов“, „Гоце Делчев“ и „Славејко Арсов“) и на едно средно училиште во Штип,почна ...
| | веќе видена | слични

И по повеќе од шест години откако е одоборен кредит од Јапонската развојна агенција „Џајка“, филтер станицата за прочистување на водата за пиење во Штип не е ...
| | веќе видена | слични

Реконструкциите во централното училиште „Гоце Делчев“ и во подрачното училиште во населбата Три чешми се во завршна фаза и учениците и наставниот кадар од тоа ...
| | веќе видена | слични

Две светниколски училишта добија еколошки системи за загревање, како замена на печките на дрва. Учениците во подрачните училишта во селата Амзабегово и ...
| | веќе видена | слични

Во Македонска Каменица започнаа работите на изградба на пристапни патеки на улица „Индустриска“, улица „Церска“ и улица „Кејска“ како и изградба на паркинг ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 239 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 146 | | | веќе видена

„Јас во објавените тонски снимки ја коментирам одлуката на Врховен суд за непостапување за предметите од СЈО после јуни 2017 година, состојба со која ...
сите 135 | | | веќе видена

Османи денеска исто така упати порака до учесниците на предвремените парламентарни избори на 12 април дека од особено значење за нас ќе биде каква ќе биде ...
сите 226 | | | веќе видена

Јирген Клоп за неколку сезони создаде еден од најдобрите тимови на светот и ја освои Лигата на шампионите со „црвените“ минатата сезона. Ливерпул е на одличен ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моја Општина: Водици и годинава масовно се чествуваше во Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: