Јанева останува со своите бранители, Фрчкоска ќе дојде на судењето в понеделник


Адвокатката Ирена Фрчкоска, бранителка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, вели дека в понеделник ќе дојде на судењето на кое се очекува да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се повикуваат сведоци за случајот Империја на СЈО во кој е обвинет бизнисменот Орце Камчев потврдува обвинителката Вилма Русковска. Таа додава дека заедно со ...
| | веќе видена | слични

Во декмеври, неколку месеци откако  јавноста ја виде луи витон чнатата полна со милион евра како излегува од домот на Орце Камчев, почна судењето за случајот ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со презентација на четворица нови сведоци на Јавното обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Четворица нови сведоци на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал ќе дадат исказ на денешното рочиште за случајот „Рекет“ што се води против ...
| | веќе видена | слични

Е сега, имотот на ВМРО-ДПМНЕ беше замрзнат за да биде уценуван Претседателот Христијан Мицкоски (уцената беше да гласа за продолжување на мандатот на Катица ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева бараше олеснување на положбата на обвинет во случајот „Поштенска банка“. Вака денеска пред судот сведочеше обвинителот од поранешното СЈО, Бурим ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изет Меџити од ДУИ во врска со вчерашното формирање на предизборната коалиција меѓу СДСМ и Беса, денеска на прес-конференција рече дека неговата партија тоа го ...
сите 213 | | | веќе видена

Паниката кај луѓето од корона вирусот не е ништо ново, насекаде во светот па и кај нас и луѓето исплашено реагираат затоа што се работи за нивното здравје, ...
сите 624 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанева останува со своите бранители, Фрчкоска ќе дојде на судењето в понеделник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: