Кинезите вчера почнаа изградба на болница – ќе биде готова за 10 дена


2 копии

Кинеските власти вложуваат огромни напори за справување со смртоносниот Корона вирус кој погоди подрачје на кое живеат 50-тина милиони луѓе. Дека Кинезите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дека Кинезите се апсолутни мајстори во градежништвото докажаа во последните денови, во екот на епидемијата на Корона вирусот. И додека сите зборуваат за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првата кинеска болница за лекување заболени од коронавирус е отворена во градот Хуанганг, во близина на Вухан, откако работници и волонтери претворија ...
| | веќе видена | слични

Во Вухан во тек е изградбата на првата наменска болница за заболените од коронавирус, која почна да се наѕира по само четири дена работа.Болницата со назив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првата кинеска болница во која ќе се сместуваат заразени од коронавирусот во близина на Вухан е отворена денеска. Првите пациенти се пренесени денеска во 22.30 ...
| | веќе видена | слични

Првата болница во која ќе се третираат инфицирани од коронавирус беше отворена вчера во близина на градот Вухан каде изби заразата, откако работници и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина ја отвори првата Коронавирус болница во град близу Вухан откако работници и волонтери истата ја опремија за два дена и има капацитет од згрижување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 433 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 473 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинезите вчера почнаа изградба на болница – ќе биде готова за 10 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: