Поповска: Следната недела ќе се знае дали ќе има измени на Законот за управување со отпад


Дотогаш институциите треба да одговорат дали носењето на обвие измени ќе влијае на македонскиот извоз на друг вид отпад во другите земјите од ЕУ. Поповска вели ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сто процентна контрола на отпадот што влегува на Царина не е возможна. Царинската управа согласно надлежностите, проверките ги базира врз анализа на ризик, ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија по вчерашниот протест пред Собранието излезе со соопштение во кое вели дека застанува зад Законот за забрана на увоз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Царинската управа согласно надлежностите, проверките ги базира врз анализа на ризик, сепак службениците имаат овластување при нешто сомнително да извршат ...
| | веќе видена | слични

Со забрана не се решаваат работите во животната средина, туку со регулирање и мониторирање и со интегрирана акција базирана на наука. Ова не е решение, ова е ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 1 февруари 2020 (МИА) – Стопроцентна контрола на отпадот што влегува на Царина не е возможна. Царинската управа согласно надлежностите, проверките ги ...
| | веќе видена | слични

Во гостување во емисијата „Само интервју“ на ТВ Канал 5, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули Макрадули рече дека РДФ што Цементарницата Усје ...
| | веќе видена | слични

Спроведениот вонреден инспекциски надзор пред два дена на граничниот премин Богородица е еден пример како може институциите координирано да постапуваат. ...
| | веќе видена | слични

Пред Собранието се одржа протест во организација на движењето „Петоци за иднината на Скопје“ чии поддржувачи бараат да се изгласа закон за забрана на увоз на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 198 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хеликоптерска несреќа во Калифорнија животот го загуби еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант.Медиумите во САД секојдневно пишуваат за ...
сите 95 | | | веќе видена

Милион и триста илјади гледачи значи дека не може да гледаат ништо. Кабелските оператори се сериозни дека не сакаат да емитуваат. Тоа значи дека и МТВ нема да ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поповска: Следната недела ќе се знае дали ќе има измени на Законот за управување со отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: