Утринава се преврте автомобил кај Железничка- младо момче со тешки повреди пренесено на Клиника

На булевар „Јане Сандански“ пред крстосница со булевар „Кузман Јосифовски Питу“, патничко возило „опел астра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
5 копии

Педесетгодишниот С.Х. од село Шипковица, тетовско, вчера се повредил при вршење градежни работи на улицата „Благој Ѓорев“ во Велес. Тој, како што информираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 28.01.2020 во 08.37 часот во СВР Штип, од Клиничката болница Штип било пријавено дека кај нив за укажување на лекарска помош бил донесен Д.Л.(22) од Штип, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 784 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 229 | | | веќе видена

На чие барање Словенија испрати помош за Македонија. Ова станува најактуелна дебата на социјалните медиуми моментно. Имено Министерството за одбрана на ...
сите 194 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 325 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави предлози за издавање казнени налози во висина од по 2 000 евра за вкупно 44 лица ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утринава се преврте автомобил кај Железничка- младо момче со тешки повреди пренесено на Клиника

Од:
До кого (е-маил):
Порака: