Пивара Скопје доби нова А-интегрирана еколошка дозвола

6 копии
3 копии
3 копии

Во Тетово од завчера, а во Скопје веќе веќе трет ден во сила се мерките и препораките против аерозагадувањето на Министерството за животна средина и просторно ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар денеска го презентираше Локалниот еколошки акционен план- ЛЕАП за периодот 2019-2025 година. Градоначалникот Богдановиќ денеска на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ денеска го промовираше новиот „Локален колошки акционен план“ (ЛЕАП) за 2019-2025 година. Во ЛЕАП-от се ...
| | веќе видена | слични

ЛЕАП-от претставува стратешки документ со кој општината ќе обезбеди заштита на животната средина и повисок квалитет на живеење за граѓаните како основни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сојузот на стопански комори на Македонија со иницијативата на жени во климатска акција почна со кампања посветена на подигнување на свеста и преземање мерки со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 225 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пивара Скопје доби нова А-интегрирана еколошка дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: