УТРИНСКИ ФОКУС: Додека Давос поместува граници, во Македонија нерегистриран пензиски стаж

Армија граѓани пријавија дека имаат дупки во пензискиот стаж и покрај тоа што Фондот за пензиско и инвалидско осигурување ги демантираше наодите на Државниот ...
| | веќе видена | слични

Употребата на средствата за заштита на растенијата, секогаш е актуелна тема за земјоделците и за сите граѓани. Општ е впечатокот во јавноста за преголема ...
| | веќе видена | слични

Македонија увезла лани речиси 9.000 тони или точно 8,9 милиони килограми машински обезкостено месо со кое домашни компании направиле виршли и т.н. „посебни“ ...
| | веќе видена | слични

Шефот на државата Стево Пендаровски, по средбата со претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел изјави дека ние сме подготвени да ја прифатиме новата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 543 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 300 | | | веќе видена

Јавното обвинителство отвори истрага за недостиг од пасоши. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев објави дека досието го доставил до Обвинителството за ...
сите 127 | | | веќе видена

Нашите пријатели во Брисел ги делат со нас очекувањата за официјализирање на членството во НАТО и почетокот на преговорите со ЕУ, порача премиерот Оливер ...
сите 484 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: Додека Давос поместува граници, во Македонија нерегистриран пензиски стаж

Од:
До кого (е-маил):
Порака: