Димитриеска Кочоска: Доколку дојде до евро обврзница, жестоко ќе реагирам

Доколку дојде до задолжување со евро обврзница секако дека жестоко ќе реагирам, бидејќи има причина за тоа, рече Даниела Димитриеска Кочоска, дополнителниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во однос на кажувањата дека ни се достапни податоците на начин што ни биле доставени податоци од годишните планови за вработувања на институциите, сакаме да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До дополнителната заменик министерка - по доставено нејзино барање и беа доставени годишните планови за планирани вработувања на институциите за 2020 и 2019 ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат заканите кон вработените, забраната за доставување документација и соработка, објави денеска дополнителниот заменик-министер за финансии Гордана ...
| | веќе видена | слични

Oд Министерството за финансии, велат дека до дополнителната заменик министерка, Гордана Димитриеска – Кочоска по доставено нејзино барање, се доставени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителната заменик-министер има увид во годишните планови – односно евиденцијата за кадровски решенија во институциите, реагираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжуваат заканите кон вработените, забраната за доставување документација и соработка, обвини денеска дополнителниот заменик-министер за финансии Гордана ...
| | веќе видена | слични

Според Кочоска, несфатливо е како Министерството за финансии нема евиденција на согласностите за вработувања и ангажирања, со оглед дека истите се изворна ...
| | веќе видена | слични

„Министерството за финансии важеше за најорганизирана и најпрофесионална институција, со најголема и недвосмислена доверба и почит помеѓу соработниците и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за финансии важеше за најорганизирана и најпрофесионална институција, со најголема и недвосмислена доверба и почит помеѓу соработниците и се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравстсво апелира до граѓаните да не се стигматизираат и осудуваат луѓето кои се сместуваат во државен карантин. Се работи за наши граѓани ...
сите 570 | | | веќе видена

Поранешниот гувернер Петар Гошев во интервју за НОВА ТВ вели дека не гледа солидарност и правичност во економски мерки кои ги најави екс-премиерот Зоран Заев. ...
сите 480 | | | веќе видена

Здравствен работник кој бил дежурен во времето кога сега веќе починатата пациентка е донесена на преглед во Инфективнмата клиника во Охрид направил пропуст и ...
сите 138 | | | веќе видена

Три македонски знамиња, две во Белгија и едно во САД, денеска истовремено ќе бидат подигнати како дел од свечената и церемонијална завршница на стапување на ...
сите 152 | | | веќе видена

Западен Балкан може да смета на солидарноста на ЕУ и не само во време на криза, пишува Хосеп Борел, Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна ...
сите 301 | | | веќе видена

Еве колку Владата треба да издвои средства за да го исполни ветувањето на Заев дека Македонија ќе биде земја со најголем износ на средства по глава на жител во ...
сите 140 | | | веќе видена

До вчера бројот на лица вработени во ЈП Национални шуми, коишто се позитивни на корона вирус се искачи на пет. Од нив едно лице е од Кавадарци, додека пак ...
сите 181 | | | веќе видена

Министерството за животна средина и просторно планирање информира дека како и досега, внимателно ги следи емисиите на загадувачките супстанции во амбиенталниот ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска Кочоска: Доколку дојде до евро обврзница, жестоко ќе реагирам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: