Договорот од Преспа е завршена работа, најавите за ревизија се политички маркетинг


Преспанскиот договор е завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на ...
| | веќе видена | слични

Вечерва ја напуштаме Европската унија. За многу луѓе ова е момент на надеж, момент за кој тие сметаа дека никогаш нема да дојде. И има многу, се разбира, кои ...
| | веќе видена | слични

Вие сте човек кој повеќе од 35 години практицира боречки вештини, па затоа најпрвин би сакал да ве прашам, колку физичката активност односно занимавањето со ...
| | веќе видена | слични

Што имаат заедничко судството и културата? Ништо, ама баш ништо, освен што се на исто дереџе – лошо. Ама сепак, една госпоѓа судијка која во најцрното време на ...
| | веќе видена | слични

Во очекување на официјалното објавување на новата преговарачка методологија за проширување на Европската унија, италијанскиот амбасадор во Македонија Карло ...
| | веќе видена | слични

Дали е можна трета опција во Косово и кој, но и под какви услови ќе состави влада во Приштина? За пет дена веќе треба да бидат познати идните косовски челници. ...
| | веќе видена | слични

Иако се чини дека има незапирлива поплава од лажни информации во демократските општества ширум светот, Финска ја сфати борбата толку сериозно што ја вовела во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 260 | | | веќе видена

Јас сум свесен дека господинот Заев и неговата фамилија се прилично влијателни и во обвинителството и во политиката и во државата, и дека наредувале во ...
сите 140 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 126 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 151 | | | веќе видена

Османи денеска исто така упати порака до учесниците на предвремените парламентарни избори на 12 април дека од особено значење за нас ќе биде каква ќе биде ...
сите 226 | | | веќе видена

Јирген Клоп за неколку сезони создаде еден од најдобрите тимови на светот и ја освои Лигата на шампионите со „црвените“ минатата сезона. Ливерпул е на одличен ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Договорот од Преспа е завршена работа, најавите за ревизија се политички маркетинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: