Вкупниот буџет на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги за годинава е 86 милиони денари


Собранието на 123 пленарна седница го разгледа и го усвои Финансискиот план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги за 2020 година.Собранието на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седницата на собраниската Комисија за здравство, на чиј дневен ред денеска требаше да биде Предлог-законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот Артан Груби предложи амандман на предлог-законот за енергетска ефикасност за допрецизирање на прашањето поврзано со правото на потрошувачот на ...
| | веќе видена | слични

Се носи нов Закон за градба и РКЕ ќе предложи при носењето на овој закон за градба, кога ќе се издава одобрението за градење, точно да се наведе секоја зграда ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Секој граѓанин приклучен на парно греење ќе има можност да се исклучи само доколку системот што ќе го користи во иднина е енергетски ефикасен. Ова ќе биде дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова ќе биде дел од Предлог-законот за енергетска ефикасност што денеска како амандман беше прифатен на собраниската Комисија за европски прашања. Амандманот го ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија организираше јавна расправа на која беше презентиран нацрт-предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Собраниската Комисија за европски прашања на денешната седница го прифати Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за квалитетот на амбиентниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Јавното обвинителство и ја предаде аудио снимката на обвинителката Вилма Русковска која минатата недела ...
сите 218 | | | веќе видена

Дополнителната заменичка-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска во врска со нарачката на личните документи со новото уставно име истакна дека ...
сите 169 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија стана Армија на Северна Македонија, но сè уште користи оружје од Југословенската народна армија. ​Војската во моментов користи ...
сите 162 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е толку безидејно и очајно што тргна во секојдневни и неосновани напади врз претседателот Заев и членови на неговото семејство. ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 196 | | | веќе видена

1. ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА ИНИЦИЈАТИВАТА Нема никаква полза од заводливото потпирање на шанкот и вовлекувањето на стомакот, надевајќи се дека принцот (на бел коњ) ќе ве ...
сите 130 | | | веќе видена

Младиот напаѓач Ерлинг Халанд е вистински феномен во светот на фудбалот. 19-годишниот Норвежанец одигра вкупно 29 натпревари оваа сезона (Салцбург и Борусија ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Серезо вели дека Енфилд е убав но стар стадион и нема да помине техничка проверка доколку биде направена сега. Лига на ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупниот буџет на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги за годинава е 86 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: