Со шминки го лажат народот и му кажуваат дека сè е во ред

Продолжуваат заканите кон вработените, забраната за доставување документација и соработка, објави денеска дополнителниот заменик-министер за финансии Гордана ...
| | веќе видена | слични

Во однос на кажувањата дека ни се достапни податоците на начин што ни биле доставени податоци од годишните планови за вработувања на институциите, сакаме да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државниот долг во 2019 година е намален за 0,4 процентни поени во однос на 2018 година и изнесува 40,2% од БДП, покажуваат последните објавени податоци на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oд Министерството за финансии, велат дека до дополнителната заменик министерка, Гордана Димитриеска – Кочоска по доставено нејзино барање, се доставени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според Министерството, јавниот долг е стабилизиран, умерен и изнесува 48,9 отсто од БДП. Во 2016 година јавниот долг изнесувал 48,8 проценти од БДП. -Ако се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителната заменик-министер има увид во годишните планови – односно евиденцијата за кадровски решенија во институциите, реагираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира дека утрово на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина еден пациент на 79 години, од Дебар. ...
сите 567 | | | веќе видена

Многу е важно да знаат граѓаните дека од пакетот економски мерки за справување со кризата, прво се испорачаа големиот пакет од 200 милиони евра за поддршка на ...
сите 476 | | | веќе видена

Се уште трае инспекцискиот надзор во Охридската општа болница каде не беше примена 66-годишната пациентка од Струга која потоа почина од коронавирус. Во текот ...
сите 142 | | | веќе видена

Следете го обраќањето на премиерот Оливер Спасовски по повод свечената церемонија во Брисел каде пред седиштето на НАТО во 15.00 ќе бид кренато знамето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 383 | | | веќе видена

Здравствените работници во овие тешки денови се клучот за успешна борба со корона вирусот, затоа сите тие, без разлика на нивната партиска или етничка ...
сите 101 | | | веќе видена

Елена Иванова, студентка од Струмица која пред дваесетина дена се вратила од студиите во Германија, бидејќи факултетот каде што студира бил затворен, преку ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со шминки го лажат народот и му кажуваат дека сè е во ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: