Димитриеска Кочоска: Жестоко ќе се спротивставам на задолжувањата за непродуктивни работи

Доколку дојде до задолжување со евро обврзница секако дека жестоко ќе реагирам, бидејќи има причина за тоа. Од она што ме информираа во Собранието во моментот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во однос на кажувањата дека ни се достапни податоците на начин што ни биле доставени податоци од годишните планови за вработувања на институциите, сакаме да ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат заканите кон вработените, забраната за доставување документација и соработка, објави денеска дополнителниот заменик-министер за финансии Гордана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oд Министерството за финансии, велат дека до дополнителната заменик министерка, Гордана Димитриеска – Кочоска по доставено нејзино барање, се доставени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителната заменик-министер има увид во годишните планови – односно евиденцијата за кадровски решенија во институциите, реагираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжуваат заканите кон вработените, забраната за доставување документација и соработка, обвини денеска дополнителниот заменик-министер за финансии Гордана ...
| | веќе видена | слични

Според Кочоска, несфатливо е како Министерството за финансии нема евиденција на согласностите за вработувања и ангажирања, со оглед дека истите се изворна ...
| | веќе видена | слични

„Министерството за финансии важеше за најорганизирана и најпрофесионална институција, со најголема и недвосмислена доверба и почит помеѓу соработниците и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за финансии важеше за најорганизирана и најпрофесионална институција, со најголема и недвосмислена доверба и почит помеѓу соработниците и се ...
| | веќе видена | слични

Таа на прес-конференција соопшти дека од информацијата што ја добила по 11 дена може да се констатира оти Министерството за финансии не води евиденција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави дека тестот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев е негативен, но тој ќе биде во ...
сите 385 | | | веќе видена

И Зоран Заев и Христијан Мицкоски се негативни на тестовите за коронавирус откако беа тестирани поради контакт со новинарот и уредник во Канал 5 ТВ, Гоце ...
сите 205 | | | веќе видена

На редовната прес-конференција министерот Филипче нагласи дека оваа состојба нема да трае долго, до колку се придржуваме до мерките мерки. Потенцираше дека е ...
сите 295 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 490 | | | веќе видена

Штипското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за едно лице поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.Според ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска Кочоска: Жестоко ќе се спротивставам на задолжувањата за непродуктивни работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: