Власта и опозицијата се уште на црвените линии за Законот за јавно обвинителство


Власта и опозицијата се уште на црвените линии за Законот за јавно обвинителство.  Противуставен и неприфатлив предлог , вака го оцени лидерот на ВМРО ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) Зоран Заев од Тетово порача дека е добро за државата сега, пред избори, да се донесе законот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Втора средба за Законот за Јавното обвинителство во поширок формат со претставници на политичките партии и пратеничките групи од Собранието. На средбата се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во сабота до 12 часот политичките партии кои имаат забелешки на Предлог-законот за Јавно обвинителство треба да поднесат амадмани, по што најверојатно во ...
| | веќе видена | слични

Започна работната средба за законот за Јавно обвинителство на парламентарните групи по одржаната дводневна јавна расправа во парламентот. На средбата треба да ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Снежана Калеска Ванчева од СДСМ денеска уште еднаш повтори дека како пратеничка група нема да отстапат од законот за јавно обвинителство кој ...
| | веќе видена | слични

Ова е исходот од денешната средба на работните групи на политичките партии кои скоро два часа разговараа во Собранието. Министерката за правда Рената Дескоска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 339 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 167 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Од следниот понеделник, 30 март, Министерството за внатрешни работи планира да го измени Правилникот за лични документи. Новите лични карти и возачки дозволи ...
сите 174 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 258 | | | веќе видена

Дополнителната министерка за финансии Гордана Димитриевска-Кочоска на Фејсбук искоментира на седницата на Економскиот совет не биле ставени предлог мерките ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта и опозицијата се уште на црвените линии за Законот за јавно обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: