Точката за укинување на увозот на отпад за согорување мистериозно беше прескокната од дневниот ред на Собранието


Законот за забрана за увоз на отпад наиде на собраниска блокада. Откако го помина комисискиот филтер, предлог-законот се прескокнува од дневнот ред на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заврши протестот на движењето „Петоци за иднината“ на кој беше побарано да се изгласа законот за забрана на увоз на опасен отпад пред распуштање на ...
| | веќе видена | слични

Нов протест против аерозагадувањето организира младинското движење „ Петоци за иднината Скопје“. Револтирани од не носењето на законот, движењето протестот го ...
| | веќе видена | слични

Царинските власти потврдија дека 11-те камиони запрени завчера на граничниот премин „Богородица“, натоварени со т.н. РДФ-отпад, биле само дел од поголема ...
| | веќе видена | слични

Да бидеш пратеник е привилегија и чест, вие само привилегиите си ги гледате, извикуваа граѓаните пред Собранието. Со симболично седнување на асфалтот пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мораториум на увоз на отпад за горење побараа над 200 граѓани на денешниот протест пред Собранието, организиран од здружението „Петоци за иднината Македонија“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 335 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 393 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 167 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 366 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Точката за укинување на увозот на отпад за согорување мистериозно беше прескокната од дневниот ред на Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: