„Рекет“ одложен за 27 јануари, не дојдоа адвокатите на Јанева


Студентите како и сите граѓани на Република Македонија се изневерени од фунцкионерите на СДСМ кои единствено работат за своите лични и теснопартиските ...
| | веќе видена | слични

Студентите се излажани и изманипулирани од Владата предводена од СДСМ. Веќе трета година трае разочарувањето наречено „живот“, измина уште една година на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот, Александар Даштевски во емисијата „Само вистина“ жестоко го критикуваше предлогот на СДСМ за ново законско решение за јавно обвинителство. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се повикуваат сведоци за случајот Империја на СЈО во кој е обвинет бизнисменот Орце Камчев потврдува обвинителката Вилма Русковска. Таа додава дека заедно со ...
| | веќе видена | слични

Во декмеври, неколку месеци откако  јавноста ја виде луи витон чнатата полна со милион евра како излегува од домот на Орце Камчев, почна судењето за случајот ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со презентација на четворица нови сведоци на Јавното обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Четворица нови сведоци на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал ќе дадат исказ на денешното рочиште за случајот „Рекет“ што се води против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска смета дека парите од Луј Витон чантата завршиле во 1ТВ и новинарите кои работеа ...
сите 179 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 340 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 426 | | | веќе видена

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 119 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Рекет“ одложен за 27 јануари, не дојдоа адвокатите на Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: