Интервју со Спасовски: „МВРО“ е одлика на едно време кое никој ниту го посакува, ниту пак некому ќе дозволиме да ја враќа државата таму


„МВРО“ е одлика на едно време кое никој ниту го посакува, ниту пак некому ќе дозволиме да ја враќа државата таму. Патот на земјата е напред и затоа велам дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Оливер Спасовски се сретна со Данчо Марковски, кандидатот за амбасадор на земјава во Албанија, со кого разговарале за односите меѓу двете земји и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предизвиците поврзани со евроинтеграциите на Република Македонија, а во пресрет на Самитот на ЕУ во март, во насока на потенцијалите за почеток на преговорите ...
| | веќе видена | слични

На средбата е заеднички констатирано дека е од интерес на нашата држава продолжувањето на добрососедските односи со Република Албанија на политички и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Претседателот на Владата на Република С. Македонија Оливер Спасовски денеска ја прими амбасадорката на Португалската Република во нашата земја Марија Виржинија ...
| | веќе видена | слични

-Премерот Спасовски на средбата го нагласи интересот на нашата земја за продлабочување на целокупните односи меѓу двете земји како неопходност имајќи го ...
| | веќе видена | слични

Заменикот министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, денеска ги прими копиите од акредитивните писма на вонредниот и ополномоштен амбасадор на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Република Словачка во Република Северна Македонија, Хенрик Маркуш. На средбата беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во емисијата "200" на Алсат М телевизија Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ го праша соговорникот Бојан Маричиќ од СДСМ против кого протестираа членовите и ...
сите 153 | | | веќе видена

Извршителот Мицкоски вечерва призна - најголема негова болка е Законот за Јавно обвинителство кој обезбедува продолжување на сите предмети, кој е темел за ...
сите 78 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со Спасовски: „МВРО“ е одлика на едно време кое никој ниту го посакува, ниту пак некому ќе дозволиме да ја враќа државата таму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: