Мицевски: Несериозно е што СДСМ пред избори брза да го изгласа законот за отпис на камати


Несериозно е што СДСМ пред избори брза во Собранието да го изгласа предлог – законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ИЛЈАДНИЦИ НАЧИНИ ЗА ПОКАЧУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ НА СМЕТКИТЕ ЗА ЖИВОТ Власта во заминување дефинитивно е најкреативна кога станува збор за изнаоѓање на начини да се ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ повеќе од една недела во Собранието го блокира Законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови на физички лица, со што им нанесува директна ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од оваа партија очигледно се против отписот на каматите и долговите што ги имаа граѓаните и законот што ќе стави крај на старите судски и извршни ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ ја обвинува ВМРО-ДПМНЕ дека намерно го блокира носењето на законот со кој треба да се отпишат каматите и да се репрограмираат долговите на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и понатаму со своите штетни политики нанесува директна штета на граѓаните и на нивната благосостојба. Веќе една недела ВМРО-ДПМНЕ го блокира Законот ...
| | веќе видена | слични

Веќе една недела ВМРО-ДПМНЕ го блокира Законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови на физички лица. Пратениците од оваа партија очигледно се против ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ ја обвинува претседателката на Комисијата за финансирање и буџет, Лилјана Кузмановска дека четврти ден не закажува продолжение на седницата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 355 | | | веќе видена

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција преку соопштение извести за средбата на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски со ...
сите 228 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија стана Армија на Северна Македонија, но сè уште користи оружје од Југословенската народна армија. ​Војската во моментов користи ...
сите 288 | | | веќе видена

Во МВР има проблем со изработката на пасошите и другите лични документи поради новото уставно име, тврдо Наќе Чулев, техничкиот министер за внатрешни работи, ...
сите 135 | | | веќе видена

Левиот бек на Ливерпул, Енди Робертсон вели дека играчите на Атлетико Мадрид победата од 1-0 ја славеле како веќе да го добиле двомечот и ги потсети дека ги ...
сите 86 | | | веќе видена

Apple планира да ги претстави своите нискобуџетски iPhone модели во првата половина од годината. Меѓу нив е и следбеникот на фаворитот меѓу фановите - iPhone ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: Несериозно е што СДСМ пред избори брза да го изгласа законот за отпис на камати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: