Левица: Македонија не е депонија на богатите држави – потребна е целосна забрана за увоз на отпад!


Ваквото однесување е најблаго речено скандалозно, ако се земат во предвид цифрите кои укажуваат дека само од 2014 до 2018 година биле увезени 210 000 тони ...
| | веќе видена | слични

Младинското движење за климатска правда “Петоци за Иднината на Скопје” организира протестен собир утре (петок) во 15 часот пред Собранието, каде, како што ...
| | веќе видена | слични

Актуелна тема деновиве се камионите кои се запрени на Царина и дел од нив подлежат на вонредна инспекциска контрола, на оваа тема во „Скопски агол“ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мицкоски на „Граѓанскиот протест против неправдата", посочи дека таа работи за лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев. -Мислам дека е многу невкусно ...
сите 389 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ со видео од вчерашниот протест против неправдите кои власта на Зоран Заев ги нанесе на Македонија, порача дека изборот е ...
сите 247 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 166 | | | веќе видена

Не се чуствувам виновен за настаните од 27 април истакна поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски на денешното рочиште. Тој истакна дека ова е ...
сите 108 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 101 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Македонија не е депонија на богатите држави – потребна е целосна забрана за увоз на отпад!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: