Дуковски: Здравствената состојба на Јовановски е далеку од добра, по секоја цена се носи на судење


Здравствената состојба на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 е далеку од добра и тој по секоја цена се носи на судење. Ова е изживување. За шест месеци е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се повикуваат сведоци за случајот Империја на СЈО во кој е обвинет бизнисменот Орце Камчев потврдува обвинителката Вилма Русковска. Таа додава дека заедно со ...
| | веќе видена | слични

Во декмеври, неколку месеци откако  јавноста ја виде луи витон чнатата полна со милион евра како излегува од домот на Орце Камчев, почна судењето за случајот ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со презентација на четворица нови сведоци на Јавното обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Четворица нови сведоци на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал ќе дадат исказ на денешното рочиште за случајот „Рекет“ што се води против ...
| | веќе видена | слични

Е сега, имотот на ВМРО-ДПМНЕ беше замрзнат за да биде уценуван Претседателот Христијан Мицкоски (уцената беше да гласа за продолжување на мандатот на Катица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера македонскиот народ маршираше за право и правда. Mаршираше против неправдата и против се што Вилма Русковска направи изминатите 3 години.Изминатите три ...
сите 249 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 95 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дуковски: Здравствената состојба на Јовановски е далеку од добра, по секоја цена се носи на судење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: