Последното танго на власта и опозицијата


6 копии

Работните групи денеска повторно ќе седнат на маса да ги разгледаат препораките на експертите за законот за ЈО… По средбата се очекува да биде појасно дали ќе ...
| | веќе видена | слични

Работната група во Министерството за правда денеска ги разгледа укажувањата од јавната расправа за законот за јавно обвинителство, објави на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во емисијата „Вин вин“ гостуваше експертот Калајџиев кој што ја запраша Калеска зошто СДСМ преку ноќ без никому да каже нешто и да праша ја смени стратегијата ...
| | веќе видена | слични

Не можеа Катица да ја проценат, 2 години се шета со Боки низ Скопје и влегоа во сите институции. Тврдеа дека нема човек што може да ја замени Катица. Се случи ...
| | веќе видена | слични

Професорот Гордан Калајџиев влезе во дуел на ТВ Телма со пратеничката на СДСМ, Снежана Калеска-Ванчева, при што во еден момент ја обвини нејзината партија дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 433 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 473 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последното танго на власта и опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: