Бројот на жртви од корона вирусот се искачи на 17


2 копии
3 копии

Од последиците на коронавирусот во Кина починаа 213 лица, а 9.692 се заразени, соопшти Кинеската здравствена комисија. За 24 часа бројот на жртвите се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Кинеските власти вложуваат огромни напори за справување со смртоносниот Корона вирус кој погоди подрачје на кое живеат 50-тина милиони луѓе. Дека Кинезите ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) вчера прогласи вонредна состојба на глобално ниво. Ова доаѓа откако бројот на заболени од коронавирусот за една недела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот Стејт департмент и Јапонија ги предупредија своите граѓани да не патуваат во Кина, каде што бројот на починати од новиот коронавирус се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација прогласи вонредна состојба на глобално ниво заради коронавирусот. СЗО прогласи вонредна состојба на меѓународно ниво откако ...
| | веќе видена | слични

САД им советуваа на своите граѓани воопшто да не патуваат во Кина откако Светската здравствена организација (СЗО) прогласи глобална вонредна состојба за новиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 601 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Во време кога СДСМ ја држи централната власт и најголемиот дел од општините, а и директорите на училиштата се поставени од СДСМ, министерката за образование ...
сите 460 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 170 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
сите 73 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на жртви од корона вирусот се искачи на 17

Од:
До кого (е-маил):
Порака: