Подгответе се за промена - УХМР со најава за времето утре

Охрид, 30. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 8. ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од минус два до ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Охрид, 29. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. По одделни котлини ќе има услови ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски утре во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција треба да ги предаде ...
сите 252 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Клучниот натпревар на Ливерпул, на патот до титулата од Лигата на шампионите минатата сезона беше домашен натпревар против Барселона. Фудбалерите на Клоп имаа ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подгответе се за промена - УХМР со најава за времето утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: