Луиџи Ди Мајо поднесе оставка од местото претседател на Движењето 5 ѕвезди


Претседателот на Движењето пет ѕвезди (М5Ѕ), Луиџи Ди Мајо, поднесе во средата оставка на оваа должност, четири дена пред регионалните избори кои се сметаат за ...
| | веќе видена | слични

Српскиот државен врв ноќеска на вонреден состанок расправаше за состојбата во регионот, стравувајќи од ескалација на состојбите. Но, невообичаено Вучиќ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Падна словенската влада. Премиерот Марјан Шарец уште денес оставката ќе ја депонира до парламентот а изјавил и дека е најдобро што порано да се одржат ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Дејан Андоновиќ во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ зборуваше за изборната година на Западен Балкан, каде во четири од пет поранешни држави на ...
| | веќе видена | слични

Албанските општини Скадар, Вора и Драч веќе со месеци се без градоначалник, а владејачката Социјалистчка партија за тоа топката ја префрла во рацете на шефот ...
| | веќе видена | слични

Пет држави, пет излегувања на избирачки места, во текот на следните неколку месеци. Вака ќе изгледа оваа изборна година на Западен Балкан, каде скоро сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска по втор пат беше повикан да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
сите 218 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите политички партии, освен СДСМ, да се приклучат на протестот вечерва за независно судство. Мицкоски вели ...
сите 155 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 226 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ...
сите 281 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луиџи Ди Мајо поднесе оставка од местото претседател на Движењето 5 ѕвезди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: