Законот за јавно обвинителство мора да е европски, а не политички по терк на СДСМ


Ако мене лично ме прашувате јас сметам дека ниту еден од специјалните јавни обвинители во СЈО не беа добри, бидејќи ниту еден предмет освен Тенк не успеа да го ...
| | веќе видена | слични

Ве молам одговорете на прашањето зошто јавниот обвинител Јовевски не ја суспендираше специјалната обвинителка Јанева во моментот кога влезе во притвор. Зошто ...
| | веќе видена | слични

Во дебатното издание на Топ Тема на Телма телевизија посветено на предлог-законот за Јавно обвинителство, пратеничката Калеска Ванчева уште еднаш ја нагласи ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашната емисија на 24 анализа гостуваше адвокатот и висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Панче Тошковски. Тој вели дека ВМРО-ДПМНЕ веќе некој период е помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во емисијата „Вин вин“ гостуваше експертот Калајџиев кој што ја запраша Калеска зошто СДСМ преку ноќ без никому да каже нешто и да праша ја смени стратегијата ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „Вин вин“ експертот Гордан Калајџиев до пратеничката на СДСМ Калеска Ванчева посочи дека тие како партија треба да одговараат за изборот на Катица ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, член на работната група за законот за јавно обвинителство, денеска изјави дека јавната расправа во голем дел дала ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Зоран Заев очекува договор за законот за јавно обвинителство, затоа што, како што вели, на сите им стана јасно дека се работи за правно ...
| | веќе видена | слични

Работната група во Министерството за правда денеска ги разгледа укажувањата од јавната расправа за законот за јавно обвинителство, објави на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Професорот, Александар Даштевски во емисијата „Само вистина“ жестоко го критикуваше предлогот на СДСМ за ново законско решение за јавно обвинителство. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска по втор пат беше повикан да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
сите 443 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите политички партии, освен СДСМ, да се приклучат на протестот вечерва за независно судство. Мицкоски вели ...
сите 103 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 214 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за јавно обвинителство мора да е европски, а не политички по терк на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: