СЗО утре ќе реши дали да прогласи вонредна состојба поради смртоносниот вирус


Ако тоа се случи, ќе биде шести пат да се прогласи меѓународна вонредна состојба  во последната деценија, објави Ројтерс. Бројот на загинати од новиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Светската здравствена организација (СЗО) поради коронавирусот денеска прогласи глобална здравствена криза. СЗО ја дефинира глобалната здравствена криза како ...
| | веќе видена | слични

Снимка од пациент кој неконтролирано се тресе во ходникот на болница во кинескиот град Вухан, го заобиколи светот. Иако сцената повеќе потсетува на нешто што ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Светската здравствена организација прогласи вонредна состојба на глобално ниво заради коронавирусот. СЗО прогласи вонредна состојба на меѓународно ниво откако ...
| | веќе видена | слични

СЗО прогласи вонредна состојба на глобално ниво откако бројот на случаи на коронавирусна болест се зголеми за повеќе од десет пати за една недела. Одлуката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 229 | | | веќе видена

Законот за Јавно обвинителство има за цел да го покрие криминалот и корупцијата на високите функционери од актуелната власт, оценува универзитетскиот професор ...
сите 85 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО утре ќе реши дали да прогласи вонредна состојба поради смртоносниот вирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: