Берлин: „Климатските бегалци“ немаат право на азил во Германија

Оние што ги напуштаат матичните земји како резултат на климатските промени, немаат право да побараат азил или заштита за бегалци во Германија, соопшти Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руското Министерство за внатрешни работи има намера да им наметне обврска на сите странски државјани кои влегуваат во Русија да остават отпечатоци од прсти и ...
| | веќе видена | слични

Официјален Берлин ги интензивираше разговорите со Полска откако во таа земја беше откриен случај на африканска свинска грозница (АСФ), на локација оддалечена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска по втор пат беше повикан да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
сите 218 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите политички партии, освен СДСМ, да се приклучат на протестот вечерва за независно судство. Мицкоски вели ...
сите 155 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 226 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ...
сите 281 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Берлин: „Климатските бегалци“ немаат право на азил во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: