Кој заработува 92.000 денари бруто плата во Македонија?


8 копии
2 копии

Комисијата за финансии на ВМРО-ДПМНЕ денеска сподели статус во кои пишуваат дека Македонската економија не е на прав пат.-Македонската економија НЕ е на прав ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пр одажните цени на производителите на индустриски производи на домашниот пазар се повисоки за 0,1 отсто на месечно ниво и за 1,1 отсто на годишно ниво, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во ноември 2019 година, вкупната потрошувачка по видови енергенти изнесува: 648735 мегават часови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Санела Шкријељ, членка на Комисијата за труд и социјална политика во СДСМ денеска се сретна со пензионерите во Демир Капија. Шкријељ со нив разговараше за ...
| | веќе видена | слични

Просечната уште заостанува зад сумата која ја опфаќа минималната потрошувачка кошница со потребните намирници, услуги и режиски сметки кое едно четиричлено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата ја поставија мнозинството пратеници преку изгласаниот Закон за јавно ...
сите 551 | | | веќе видена

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 423 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку својата ФБ страница соопшти дека со задоволство ја прифаќа поканата. -Не бегам од соочување и не бегам од вистината, а Заев ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој заработува 92.000 денари бруто плата во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: