Дали новата надлежност врз Дрисла ќе ги расчисти старите дилеми?


Со меѓусебни обвинувања кој колку направил или не направил, кој искрено работи, а кој само настапува со декларативни заложби, продолжија препукувањата на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ќе се анализираат примероците од камионите запрени на граничниот премин „Богородица“. Ништо нема да се препушти на случајот додека не биде безбедно, изјави ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од анализите од вонредниот инспекциски надзор на 11 камиони со отпад (РДФ) од Италија, чија крајна дестинација е Цементарница УСЈЕ која поседува ...
| | веќе видена | слични

Младинското движење за климатска правда “Петоци за Иднината на Скопје” организира протестен собир утре (петок) во 15 часот пред Собранието, каде, како што ...
| | веќе видена | слични

Министерот за животна средина, Насер Нуредини во интервју за Мета вели дека нема да дозоли земјата да стане депонија за странски отпад. Тој во интервјуто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 231 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 200 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали новата надлежност врз Дрисла ќе ги расчисти старите дилеми?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: