Нема „среќно“ за македонските рудници, ако државата се потпре на граѓаните


Државата треба да реши дали воопшто ќе дозволи отворање на рудници пред да носи измени на закони со кои се ограничуваат инвестициите во овој сектор. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Нови детали секојдневно се откриваат за случајот „Рекет“ каде прв обвинет е Бојан Јовановски. Со шоуменот со кој долги години се пријатели, водителката Лила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија долго време немаше Геолошки завод, нема карти, ниту бази на податоци па затоа државата не ни знае со какви резерви на минерални суровини ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши не се согласува со тврдењата на Македонската асоцијација за рударство за законот за минерални суровини изнесени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За оваа Влада секогаш приоритет ќе биде здравјето и безбедноста на граѓаните и доколку тие бидат загрозени, како Министерство за финансии ќе постапиме исто без ...
| | веќе видена | слични

Непрецизен, нелогичен, со груби превиди, отвора можност по субјективно мислење да се одземаат концесии во земјва. Вака Македонската асоцијација за рударство ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 172 | | | веќе видена

Владата дели тендери на фирми кои пренесуваат кокаин, Тиквешко езеро нов бонбона бизнис на власта, според ВМРО-ДПМНЕ се фактите кои го одбележаа денот.1. ...
сите 202 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема „среќно“ за македонските рудници, ако државата се потпре на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: