Со грант од ЕУ набавена современа опрема за Царинската лабораторија

2 копии
8 копии

Размената на искуства и знаења помеѓу министерствата за финансии на Република Македонија и Кралството Холандија продолжува и следните две години во насока на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Народната банка и Комисијата за заштита на конкуренцијата (КЗК) склучија меморандум за соработка насочен кон унапредување на размената на податоци и информации ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 347 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена

Жоу Чи, заменик-генералниот секретар на кинеската академија на науките, им рече на новинарите дека иам препораки за компаниите кои продолжиле со работа и ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со грант од ЕУ набавена современа опрема за Царинската лабораторија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: