Попот го фрли крстот во плиткиот базен, Бугарите се степаа кој да го фати


Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
| | веќе видена | слични

Павле од Сатара Пазова, активираше рачна бомба во автомобил и се самоуби заедно со Марина со која бил во тајна врска, на спореден пат помеѓу Батајница и Стара ...
| | веќе видена | слични

Павле Р. (31) активирал бомба во автомобилот марка опел вектра и се убил себе и Марина П. (28) со која бил во тајна врска. Се се случило на едно сришно патче ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ден по трагедијата што се случи на Воениот пат кај аеродромот Батајница, каде Павле Р. се разнесе себеси и Марина П. со рачна граната, голем број пријатели и ...
| | веќе видена | слични

Павле (31) од Стара Пазова, Србија најверојатно поради нерачистени љубовни сметки со Марина (28), активирал рачна бомба во автомобил и заедно со себе ја одвел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 315 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 334 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 172 | | | веќе видена

Владата дели тендери на фирми кои пренесуваат кокаин, Тиквешко езеро нов бонбона бизнис на власта, според ВМРО-ДПМНЕ се фактите кои го одбележаа денот.1. ...
сите 203 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 179 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попот го фрли крстот во плиткиот базен, Бугарите се степаа кој да го фати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: