Советот на Центар ќе одлучува за пазарџиите

Минатата година покривот на ГТЦ доби зелено катче. Над 20 листопадни и зимзелени дрвја, зелени ѕидови и уште триесетина садници со средно и ниско зеленило се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

 Овие реконструкции и санации се извршени со цел подобри услови за престој и грижа на најмладите. Како што соопштува Општина Карпош, заменет е и подот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 648 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 124 | | | веќе видена

Видеото што ја згрози јавноста, во кое двајца млади насилници тепаат беспомошна девојка, најверојатно ќе заврши со нивен притвор, откако тоа денеска го побара ...
сите 138 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Стапуваат во сила уредбите на Владата со кои се овозможува директна финансиска помош со исплата на плата од 14.500 денари за април и мај, мерка со која може да ...
сите 487 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вели дека нашата земја добро се справува со корона вирусот и оти сме добар премиер. Доказ за тоа е што многу од амбасадорите решиле ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на Центар ќе одлучува за пазарџиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: