Стефан Сежурне: Претседателот Макрон одлучи да го претвори самитот во Загреб во успех


 Доколку се ревидира методологијата на проширување и доколку Унијата напредува во сопствената реорганизација преговорите на Македонија со Унијата можат да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од приоритетите на Европската комисија за 2020 година е започнување преговори за членство со Северна Македонија и Албанија. Европската комисија ветува ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Берлин.Димитров ќе учествува на Втората средба од висок ранг ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската комисија денеска ја усвои својата работна програма за 2020 година, во која меѓу приоритетите се наведени и започнувањето на преговорите за членство ...
| | веќе видена | слични

Шпанија се заканува дека ќе го бојкотира Самитот во Загреб поради присуството на Косово, дознава Радио Слободна Европа, од извори во Мадрид, Загреб и Брисел. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорот на делегацијата на Европската унија во Албанија, Луиџи Сореца изјави дека Европската комисија ќе продолжи да врши притисок за започнување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претстојните предвремени парламентарни избори се многу важни бидејќи ќе ја одредат рамката за европската перспектива на земјата, оценува Илхан Ќучук, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој очекува Владата што ќе биде формирана по изборите да го продолжи европскиот пат и започнатите реформи и потсетува дека земјата во изминатите две години ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописничката на МИА од Брисел, работната програма на Европската комисија опфаќа конкретни чекори кои извршното тело на ЕУ ќе ги преземе во текот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 398 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 284 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стефан Сежурне: Претседателот Макрон одлучи да го претвори самитот во Загреб во успех

Од:
До кого (е-маил):
Порака: