Радман: Преговорите со Македонија и Албанија важни за кредибилитетот на ЕУ


5 копии

Законот за јавно обвинителство не е формален, пишан услов за отпочнување на преговори, меѓутоа е посакауван исход од земјите членки на ЕУ за да донесат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот завод за ревизија е една од најважните институции во поглед на контролирање на изборниот процес, институција со која навистина се гордееме не само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Известувачот на Европскиот парламент за земјава, Илхан Ќучук, и европратениците Андреас Шиедер и Марион Валсман во петок и во сабота во Собранието на Република ...
| | веќе видена | слични

Во фокусот е Деловникот за работа на Собранието, но и евроинтеграциските процеси на земјата и изборите што треба да се случат на 12 април. Според информациите ...
| | веќе видена | слични

Борете се со идеи, а не со напаѓање амбасадори за сопствените проблеми, му порача евроамабасадорот Семјуел Жбогар на екс министерот и пратеник Антонијо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот Бујар Османи в о интервју за Агенција Европа, смета дека е важно одлуката за отпочнување на преговорите со ЕУ да биде донесена во март, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од следната недела ќе стартува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на граѓански потписи за укинување на Законот за попис, најави вечерва потпретседателот ...
сите 568 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Франција обезбеди пласман во полуфиналето од СП 2021 откако „триколорите“ во одличен меч вечерва славеа над Унгарија со резултат 35-32, по продолженија од ...
сите 135 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерството за домашна безбедност на САД издаде итно предупредување за опасност од можен домашен тероризам, односно насилство од страна на противниците на ...
сите 128 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радман: Преговорите со Македонија и Албанија важни за кредибилитетот на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: