Милошоски: СДСМ ОДБИЈА МИСЛЕЊЕ ОД ВЕНЕЦИЈАНСКА, сакаат вдомување на поранешните обвинители од СЈО (ВИДЕО)


Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
| | веќе видена | слични

На Христијан Мицкоски, во годините додека е лидер на ВМРО ДПМНЕ, главна преокупација му е како да ги затвори предметите на СЈО и да ги спаси од затвор ...
| | веќе видена | слични

Предлозите за номотехничко уредување на текстот ќе бидат испратени до работната група која го подготви Предлог – законот за Јавното обвинителство, но и до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлог – законот за Јавното обвинителство подразбира градење на силно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, кој покрај тековните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прашањето околу постапката за предлагање јавен обвинител од страна на опозицијата е една од спорните точки за кои ќе се гради консензус, нагласи на денешната ...
| | веќе видена | слични

Предлог-законот ја гарантира независноста на Обвинителството, вели м инистерката за правда Рената Дескоска. Таа денеска понуди компромис да го извади членот ...
| | веќе видена | слични

Министерката за правда Рената Дескоска денеска фрли ракавица кон ВМРО-ДПМНЕ и понуди компромис да го извади членот од последната верзија на Законот за Jавно ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од очигледно е дека најголемата болка на министерката за (не)правда и главна цел на новото законско решение кое го предлага Рената Дескоска се ...
| | веќе видена | слични

Во судскиот процес „Рекет“ во изминатиот период како сведоци се појавија тројца обвинители, Лиле Стефанова, Бурим Рустеми и Елизабета Јосифоска. Од нивните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 210 | | | веќе видена

Паниката кај луѓето од корона вирусот не е ништо ново, насекаде во светот па и кај нас и луѓето исплашено реагираат затоа што се работи за нивното здравје, ...
сите 622 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: СДСМ ОДБИЈА МИСЛЕЊЕ ОД ВЕНЕЦИЈАНСКА, сакаат вдомување на поранешните обвинители од СЈО (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: