Борисов од Давос: ги подржуваме напорите на Западен Балкан на патот кон ЕУ


Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
6 копии

Европската комисија денеска ја усвои својата работна програма за 2020 година, во која меѓу приоритетите се наведени и започнувањето на преговорите за членство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој очекува Владата што ќе биде формирана по изборите да го продолжи европскиот пат и започнатите реформи и потсетува дека земјата во изминатите две години ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописничката на МИА од Брисел, работната програма на Европската комисија опфаќа конкретни чекори кои извршното тело на ЕУ ќе ги преземе во текот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли по средбата со спикерите на парламентите од западниот Балкан повика на нов поттик за проширувањето на ЕУ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров утре и задутре ќе престојува во работна посета на Берлин. Димитров ќе учествува на Втората средба од висок ранг ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во Брисел учествува на Самитот на претседатели на парламенти на земјите од Западен Балкан и на Европскиот парламент, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да договара пресуди и да вели дека без него судски одлуки не се носеле, тоа е класично уривање на правниот систем во Македонија, изјави новинарот ...
сите 271 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 240 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 89 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борисов од Давос: ги подржуваме напорите на Западен Балкан на патот кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: