Ако нема договор со ВМРО-ДПМНЕ, ЗАЕВ ЌЕ СЕ ДОГОВОРЕЛ СО ДРУГИ ПРАТЕНИЦИ за двотретинско мнозинство за Законот за ЈО


Работите за обезбедување двотретинско мнозинство за носење на законот за јавно обвинителство добро се движат. Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од вчерашната дебата јасно се истакна потребата од носење на квалитетно законско решение кое ги зајакнува капацитетите на правната држава. Како и досега, ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието вчера на седница на Комисијата за политички систем започна јавната расправа за законот за јавно обвинителство. Универзитетската професорка по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во свој Фејсбук статус пишува за законот за јавно обвинителство каде вели дека и експертите го потврдиле ставот ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците при Собранието во вторникот одржа јавна расправа на темата „Јавното обвинителство како ефикасен орган ...
| | веќе видена | слични

Експертите против алибито на СДСМ наречено Закон за јавно обвинителство зад кое стои желбата за амнестија на хибридниот режим на Заев. Правниот факултет против ...
| | веќе видена | слични

Владата, Министерството за правда како предлагач на Законот за јавно обвинителство, но и пратениците од владејачкото мнозинство покажаа во изминатиот период ...
| | веќе видена | слични

Сето она што денес беше изнесено на јавната дебата како забелешка за законот за јавното обвинителство ВМРО-ДПМНЕ го кажуваше одамна. Интересот за овој закон е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 398 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 284 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако нема договор со ВМРО-ДПМНЕ, ЗАЕВ ЌЕ СЕ ДОГОВОРЕЛ СО ДРУГИ ПРАТЕНИЦИ за двотретинско мнозинство за Законот за ЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: