Заев: Има надеж за обезбедување двотретинско мнозинство за законот за јавно обвинителство


Работите за обезбедување двотретинско мнозинство за носење на законот за јавно обвинителство добро се движат. Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зајакнување на владеење на правото, подобрување на квалитетот на наставата на сите нивоа на образование, подобар квалитет на здравствените услуги и задржување ...
| | веќе видена | слични

Во наредните шест месеци Стопанска комора на Македонија ќе го води претседателството на Платформата за јавно-приватен дијалог. Билјана Пеева-Ѓуриќ ќе биде нов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фактите говорат дека е очајна реализацијата на капиталните инвестиции. Тука имате состојба во која што собирате даноци и други давачки средства, а нив не ги ...
| | веќе видена | слични

Професорот Трајко Славевски кој ја води Комисијата на ВМРО-ДПМНЕ што треба да изготви платформа на партијата за изборите во април во „Утрински брифинг“ на ...
| | веќе видена | слични

Какви очекувања имаат граѓаните од политичките партии за предстојните парламентарни избори годинава? Владеење на правото, образованието и здравството се трите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев заедно со претседателот на комисијата за здравство на СДСМ и министер за здравство, Венко Филипче и директорот на ...
| | веќе видена | слични

Главниот фокус во предизборната кампања на владејачката СДСМ ќе биде повторно ставен врз интеграцијата на земјава во НАТО и во ЕУ, брифираат партиски извори за ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните секогаш ја сакале државата, но сега чувствуваат дека и државата ги сака нив е чуството што го добив од жителите на гостиварско Чегране пред кои го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска му порача на неговиот актуелен владин партнер ДУИ дека коалицијата со БЕСА ќе значи победа во шестата изборна ...
сите 216 | | | веќе видена

Паниката кај луѓето од корона вирусот не е ништо ново, насекаде во светот па и кај нас и луѓето исплашено реагираат затоа што се работи за нивното здравје, ...
сите 602 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Има надеж за обезбедување двотретинско мнозинство за законот за јавно обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: