Тешко повредена работничка од фабрика донесена на Клиника

5 копии
3 копии

Вчера во комплексот клиники „Мајка Тереза" било донесено 15-годишно девојче со повреда во главата од огнено оружје.Полицајците утврдиле дека во семејната куќа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Малолетничка со прострелна рана во главата е донесена во Клиничкиот центар во Скопје. Како што соопшти МВР, в чера попладне, девојчето е донесено во Клинички ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со ...
сите 955 | | | веќе видена

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 428 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар ги оставија сите проблеми зад себе и одиграа херојски меч против Мотор Запорожје, натпревар на кој играчите уште еднаш успеаја да ја ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повредена работничка од фабрика донесена на Клиника

Од:
До кого (е-маил):
Порака: