Охрид и УНЕСКО ги скара пратениците од власта и опозицијата

5 копии

Се намалува бројот на македонските државјани кои се вратени од земјите од Европската Унија согласно договорот за реадмисија. Според податоците од МВР во 2019 ...
| | веќе видена | слични

Постојаната анкетна комисија за заштита на слободата и правата на граѓанинот денеска организира јавна расправа на тема „Проблемите на повратниците од земјите ...
| | веќе видена | слични

Факти на денот: 1. МВР под водство на СДСМ под сомнителни околности на крајно незаконски начин склучува договор за набавка и испорака на пасоши и документација ...
| | веќе видена | слични

Фрапантен и страшен е податокот што го кажа вчера германскиот заменик амбасадор, Ото Граф дека лани околу 10.000 лица добиле работни визи за Германија, што ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО- ДПМНЕ преку соопштение пишуваат кои се факторие кои го одбележаа денот: „1. МВР под водство на СДСМ под сомнителни околности на крајно незаконски ...
| | веќе видена | слични

Целта на измените и дополнувањета на Законот за евиденциите од областа на трудот е усогласување со Законот за инспекциски надзор и Законот за прекршоците. Со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид и УНЕСКО ги скара пратениците од власта и опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: