Словенците го „нападнаа“ Врањеш по поразот од Унгарија


Познати се полуфиналните двојки по одигрувањето на денешните натпревари на Европското ракометно првенство. Словенија ќе игра против Шпанија, додека Норвешка ...
| | веќе видена | слични

Германија ќе им биде домаќин на ракометарите на Шведска, Словенија и Алжир во битката за две места кои водат на олимпискиот турнир во Токио што ќе се игра ова ...
| | веќе видена | слични

Без разлика за кого беа симпатиите во финалето, сепак едно мора да се признае. А тоa e дека Шпанија заслужено е европски првак, заслужено трофејот е во рацете ...
| | веќе видена | слични

На олимпискиот турнир во Токио следното лето ќе играат 12 екипи, а досега пет екипи обезбедија настап. Претходно на пласман беа Јапонија како домаќин, Данска ...
| | веќе видена | слични

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
| | веќе видена | слични

Норвешка со убедлива победа над Словенија го освои третото место на Европското првенство, Сагосен го помина Лазаров и стана најдобар стрелец на шампионатите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 312 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 172 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 258 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенците го „нападнаа“ Врањеш по поразот од Унгарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: