Ќе продолжат ли преговорите за законот за ЈО?


Во Собранието вчера на седница на Комисијата за политички систем започна јавната расправа за законот за јавно обвинителство. Универзитетската професорка по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во свој Фејсбук статус пишува за законот за јавно обвинителство каде вели дека и експертите го потврдиле ставот ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците при Собранието во вторникот одржа јавна расправа на темата „Јавното обвинителство како ефикасен орган ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот весник „Ла Верита“ минатата година го откри најголемиот скандал во историјата на Македонија. Скандалот наречен „Рекет“ во кој можевме да видиме и ...
| | веќе видена | слични

Небулозни одредби,текст со недоречености, закон со интенција за вдомување на кадрите на СЈО - вака експертите го оценуваат текстот на Предлог-законот за Јавно ...
| | веќе видена | слични

Експертите против алибито на СДСМ наречено Закон за јавно обвинителство зад кое стои желбата за амнестија на хибридниот режим на Заев. Правниот факултет против ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Фатиме Фетаи од поранешното СЈО, како последен говорник на Јавната расправа за Законот за јавно обвинителство, побара поголеми овластувања за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 296 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 583 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали со оглед на новонастанатата ситуација со вирусот Ковид-19 ќе излегуваат на протести, ...
сите 193 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе продолжат ли преговорите за законот за ЈО?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: